Відпочинок в Україні та Закордоном!!!

Історія виникнення свята 8 Березня бере свій початок ще у Древньому Римі.

Саме тоді і там вже існував день, який відзначали Матрони. Цього дня матрони ( вільно народжені жінки), що знаходяться у шлюбі, отримували від своїх чоловіків подарунки, були оточені любов'ю та увагою. Навіть рабині також отримували подарунки і їхня хазяйка , дозволяла невільницям цього дня відпочивати.

Через століття жінки зважилися змінити світ і стати рівноправними з чоловіками. Широкого поширення набула версія, згідно якої традиція відзначати Міжнародний жіночий день 8 березня була покладена демонстрацією, яку провели 23 лютого (8 березня за новим стилем) 1857 року робітниці текстильної промисловості і фабрик по пошиттю одягу в Нью-Йорку на знак протесту проти жахливих умов праці і низької заробітної плати. Їх вимогами були: 10-годинний робочий день, сухі та світлі робочі приміщення, рівну з чоловіками зарплату. Працювали у той час жінки по 16 годин на добу, отримуючи за свою працю гріш. Демонстрацію поліція розігнала, але шуму, у зв'язку зі своєю незвичністю, вона наробила багато. Цю подію місцева преса навіть називала "Жіночим днем".

Пройшло понад 50 років, коли в останню неділю лютого вже 1908 року, тисячі жінок, знову вийшли на вулиці Нью-Йорку. Жінки знову вимагали виборчого голосу, виступили проти жахливих умов праці, і особливо проти праці дітей. Поліція одержала наказ розігнати демонстрацію. У хід були пущені шланги з брудною крижаною водою, проте традицію було уже започатковано…

І в 1909 році "Жіночий день" знову відмітився маршами і страйками жінок. У 1910 році соціалісти і феміністки провели "Жіночий День" вже по всій країні. Пізніше в цьому ж році делегатки поїхали із США до Копенгагена на Другу Міжнародну Конференцію жінок-соціалістів, де і зустрілися з Кларою Цеткін, яка виступила з пропозицією про святкування Міжнародного жіночого дня 8 березня, яке прозвучало, як заклик до всіх жінок світу включитися в боротьбу за рівноправ'я. Відгукуючись на цей заклик, жінки багатьох країн включаються в боротьбу проти убогості, за право на працю, пошану своєї гідності, за мир. У 1911 році це свято вперше святкували 19 березня в Австрії, Данії, Германії і Швейцарії. Тоді більше мільйону чоловіків і жінок взяло участь в маніфестаціях. Окрім права обирати і займати керівні пости, жінки добивалися рівних виробничих прав з чоловіками.

Жіночі демонстрації 23 лютого (8 березня за новим стилем) 1917 року стали початком Лютневої революції.
З часом свято втрачає політичне забарвлення і стає одним з небагатьох неполітичних свят. З 1966 року, відповідно до Указу Президії Верховної Ради СРСР від 8 травня 1965 року, Міжнародний жіночий день став святом і неробочим днем.
Цікаво, що православна церква не визнає свята 8 березня з огляду на його політичне походження.

Незважаючи на витки історії, свято прекрасної частини людства – перш за все свято, що викликає у людей найкращі почуття. Якби будь-яка влада намагалася б заборонити святкування 8 березня, можна було б тільки уявити розмах опору таким діям. Тож нічого іншого не залишається окрім як насолоджуватися цим святом жінок, весни та краси.

Користуючись нагодою, туристична агенція «СМАЙЛ» спонукає всіх чоловіків подарувати своїм коханим жінкам незабутній відпочинок в Карпатах або в Закарпатті на це свято, з відвідуванням цікавих екскурсій або відчути заряд адреналіну, катаючись на лижах по схилам гірськолижного курорту Буковель.

Чекаємо на Вас в нашому офісі за адресою або телефонуйте: 063-336-40-48; 097-117-00-92; 095-354-67-66

Гарний настрій гарантуємо

 

Замовити тур

Наші клієнти та партнери

Буковель
Час Поїсти
РА
Королівська Бочка
PROпозиція
Челентано
20 хвилин
Купець
ПРО100 Страхування
Інтернет DKS
Dolex
ІНГО Україна
Інтертелеком
Мультиплекс